Talno in stensko gretje sta obliki nizkotemperaturnega ogrevanja, ki ponuja odlične izkoristke. Še posebej seveda, če takšno ogrevanje povežemo z učinkovitim virom toplote, na primer toplotno črpalko. Dodaten plus pa je tudi ta, da je namestitev grelnih elementov v mnogih primerih precej enostavna, s tem pa odpravimo enega izmed glavnih pomislekov pri izbiri talnega gretja. Je pa to sicer odvisno od tega, kako so urejene vodovodne inštalacije. Cena je prav tako odvisna od teh in drugih dejavnikov, zato se splača pred vgradnjo dobro premisliti, če je le možno pa talno gretje vgradimo že v fazi gradnje ali večje prenove stavbe, ko so prilagoditve najlažje.
Električno talno gretje
Najbolj enostavno bo polaganje talnega gretja na elektriko, saj tak sistem ne potrebuje nobenih posebnih prilagoditev. Vgradi se neposredno pod pohodno površino, tako da ga lahko brez večjih naporov namestimo tudi v končanih prostorih kar suhomontažno. Sistem bo treba seveda povezati v električno omrežje, a to večinoma ni problem, vsekakor je iskanje električne napeljave lažje kot urejanje vodovodne inštalacije. Cena je za polaganje električnega talnega gretja posledično zelo ugodna, tudi pri najboljših mojstrih.
Toplovodno talno gretje
V mnogih okoliščinah toplovodno talno gretje ponuja še boljši izkoristek, lahko pa je prednost te izvedbe preprosto v tem, da omogoča uporabo virov energije, ki jih že imamo na razpolago za ogrevanje. Polaganje talnega gretja bo v tem primeru sicer nekoliko zahtevnejše, saj bo treba urediti tudi vse potrebne vodovodne inštalacije, cena pa bo posledično nekoliko višja. To ni nujno, a v večini primerov drži. Zato se toplovodno talno gretje običajno načrtuje in vgradi že v fazi gradnje, da potem ni dela in skrbi s polaganjem v končanih prostorih. Poleg tega se investicija na dolgi rok povrne z izjemno učinkovitostjo takšnega sistema, ki ponuja odlične izkoristke energije že sam po sebi, še posebej pa v kombinaciji s toplotnimi črpalkami.