V osrčju kompleta projekcijske opreme je vsekakor projektor, ki je v največji meri odgovoren in zaslužen za to, da lahko ustvarimo svetlo in razločno projekcijo. Ne smemo pa pozabiti še na nekatere dodatne komponente, ki prav tako pomembno prispevajo h končnemu rezultatu.
Projekcijsko platno
Za projekcijsko platno cena marsikoga odvrne od nakupa, češ da bo zadostovala tudi prazna stena ali druga ravna enobarvna površina. Platno je le redko že vključeno v komplet ob nakupu projektorja, in čeprav za projekcijsko platno cena ni posebej visoka, je treba pogosto ta nakup posebej upravičiti.
Kakovostna projekcijska platna vsekakor upravičujejo svojo ceno. Gre namreč za ključno komponento kompleta projekcijske opreme. Platno ponuja optimalno površino za prikaz slike – ne gre le za belo površino, temveč za primeren material, na katerem pridejo barve najbolj do izraza, boljša pa je tudi slika v tem smislu, da je visoka ločljivost bolj izrazita. To pomeni, da je za projekcijsko platno cena vsekakor upravičena, sploh če strošek primerjamo s ceno projektorjev – za platno bo treba odšteti le nekaj deset evrov, projektor pa zlahka stane kar tisoč evrov in več.
Nosilci za projektorje
Tudi pri izbiri nosilca se morda komu zdi, da te opreme ne potrebuje. V resnici pa je uporaba projektorja na ustreznem nosilcu bistveno lažja, upravljanje projekcije pa je močno poenostavljeno. Nosilci za projektorje so močno prilagodljivi, zato je možno do potankosti izkoristiti odlike vsakega modela, ki je združljiv s projektorjem. Najbolj neprecenljivi so nosilci za projektorje seveda tam, kjer želimo projektor namestiti pod strop, na voljo pa so tudi stenski projektorji. Če nameravamo projektor enostavno postaviti na ravno površino, nosilca načeloma ne potrebujemo, vseeno pa pridejo v poštev nekateri prilagodljivi nosilci za projektorje, ki bodo navdušili zahtevnejše uporabnike. Spet gre za relativno ugodno opremo, ki v končni fazi močno poenostavi uporabo projektorja.