Lepljen les je precej širok izraz, ki označuje lesne polprodukte, zlepljene iz več manjših kosov lesa. Tak način izdelave lesenih izdelkov je zelo praktičen, saj se pri tem načinu porabi manj lesa oziroma bolj izkoristi lesno maso, ki jo pridobimo iz hlodovine. Tako je za lepljen les cena manjša, kot pri primerljivih izdelkih iz surovega masivnega lesa. Lepljen les, cena katerega ni visoka, zato najdemo v najrazličnejših vsakdanjih produktih, in to od pohištva, pa vse do tramov za izgradnjo lesenih konstrukcij, kot so na primer leseni nadstreški, kolesarnice, terase in tudi ostrešja stanovanjskih hiš.
Pri pohištvu zaseda lepljen les posebno mesto. Z njim je mogoče uporabiti manjše kose lesa, ki bi sicer šli v mletje za lesne sekance ali pa iverne plošče. V primerjavi z ivernimi ploščami je za lepljen les cena višja, toda njegove ugodne lastnosti in nizka teža odtehtajo marsikatero prednost iverke. Zato se lepljen les čedalje več uporablja v sodobni pohištveni industriji.
Povsem druga stvar pa so tramovi in debelejše deske, ki se uporabljajo v izgradnji lesnih ostrešij in drugih konstrukcij, kjer se običajno uporablja lesene tramove. Ker je za lepljen les cena precej manjša, pričakujemo, da so tovrstni tramovi cenejši. Kljub temu pa je pri konstrukcijskem lesu potrebno upoštevati nekaj zakonitosti, ki ceno nekoliko povečajo, tako da ni nujno nižja od osnovne cene za surove lesene tramove. Kosi lesa, iz katerih so zlepljeni lepljeni tramovi, morajo namreč biti skrbno odbrani, da lahko zadostijo potrebam po statični vzdržnosti elementa. Zato je za tak lepljen les cena po navadi višja. Kljub temu pa so tovrstni tramovi zelo čvrsti in imajo še kopico drugih lastnosti, ki jih uvrščajo v premium razred lesnih izdelkov. Tako ni čudno, da je za njihovo izgradnjo za vsak lepljen les cena višja in ustreza višjemu standardu.