Okna so danes precej več, kot le zastekljena stenska odprtina. Poleg tega, da morajo dobra okna v prostor dovesti čim več sončne svetlobe, imajo še mnogo funkcij, ki delajo naše življenje bolj enostavno. Če pa funkcionalnost pustimo ob strani, pa lahko na okna gledamo tudi kot na estetski dodatek, ki polepša zunanji del hiš in jih naredi bolj privlačne. Različni tipi in barve oken oziroma okenskih okvirjev se skladajo z različnimi karakterji hiše, ki jih želimo uveljaviti.
Za dobro izolacijsko vrednost, ki je ena od temeljnih funkcij vsakega okna, so okna pvc daleč najboljša izbira. Za okna pvc velja, da imajo velik delež izolacijskih sposobnosti zaradi zračnih žepov, vgrajenih v okvirju okna. Tako se okna pvc na veliko nameščajo tudi pri obnovah stanovanjskih objektov, kjer je treba povišati njihovo energijsko učinkovitost.
Poleg tega so okna pvc tudi enostavna za uporabo. Jeklen okvir, na katerega je nalepljen pvc profil, zagotavlja visoko trdnost. Nanj se nato pripne okovje in mehanizme za zapiranje, ki tako zelo trdno stojijo in omogočajo enostavno odpiranje oken brez večjih težav. Za razliko od lesenih oken imajo okna pvc veliko lažje čiščenje, saj so povsem gladka. Zunanja površina pvc materiala je obdelana s posebnimi sredstvi proti negativnemu vplivu UV svetlobe, hkrati pa zglajena do potankosti.
Delo s pvc okni je zato res prijetno, tudi montaža je precej enostavna. Navadna okna pvc zdržijo zelo dolgo in so povsem kredibilna zamenjava za izdelke, ki so se še nekaj let nazaj zdeli boljši. Seveda pa pri izolacijski vrednosti okna ne smemo pozabiti tudi na stekleni vložek. Ta je glavni del, ki pripomore h večji vrednosti izolacije. Za pasivne hiše, ki imajo zelo nizek energijski koeficient, se zato priporočajo okna z vsaj trojnim steklenim vložkom in namenskim vmesnim plinom za še boljšo izolacijo.