V dnevnih sobah, konferenčnih dvoranah in drugih večjih prostorih, kjer se pogosto zadržujejo ljudje, je namestitev senčil bistvenega pomena za večje udobje. Ker imajo ti prostori po navadi okna z zelo veliko površino ali pa kar steklene zunanje stene, je treba senčila izbrati zelo premišljeno. Namestitev rolet se skorajda ne izplača, ker predstavljajo velik strošek, potrebe po popolni zatemnitvi pa praktično ni. Zato se uporabljajo alternativne možnosti v okviru zunanjih in notranjih senčilnih rešitev.
Pri notranjih senčilih so za večje okenske površine gotovo najbolj primerne lamelne in panelne zavese, ki omogočajo enostavno senčenje in upravljanje, hkrati pa se jih lahko zloži v kot. Tovrstne zavese so narejene iz posebnega platna, ki je antistatično in odbija prah, umazanijo in vlago. Zato so lamelne in panelne zavese zelo trajna rešitev, ki bodo z ustrezno uporabo praktično brez vzdrževanja zdržale tudi po par desetletij. Razlika, ki loči med imenoma lamelne in panelne zavese, je le v širini posameznih lamel oziroma panel. Lamele so praviloma široke od 10 do 20 cm, medtem ko so paneli širši in lahko dosegajo tudi do pol metra širine. Zato se panelne zavese večkrat uporablja tudi za notranjo začasno pregraditev prostorov, hkrati pa so bolj primerne za morebitne poslikave, ki pridejo na panelih bolj do izraza.
Za še bolj učinkovito senčenje pa se uporabljajo zunanje žaluzije, ki so največkrat narejene iz aluminija in predstavljajo zelo dobro alternativo roletam. Zunanje žaluzije se največkrat upravljajo z elektronskim mehanizmom, ni pa to nujno, saj najdemo tudi veliko primerov, ko se zunanje žaluzije odpirajo in zapirajo na roke. Sami mehanizmi so zelo podobni tistim za notranje žaluzije, le da so nekoliko bolj robustni in prilagojeni na večjo težo lopatk. Zunanje žaluzije morajo namreč zdržati bistveno večje obremenitve, kot notranje žaluzije.