Protivetrne mreže se uporabljajo na vseh lokacijah, kjer se redno ali občasno pojavlja močnejši veter, ki kmetu uničuje pridelek. Zelo neprijetno je, ko kmet nemočno opazuje, moč narave nad posajenim pridelkom. Vsakdo, ki ima izkušnje z gojenjem sadja in zelenjave ve, da je izredno neprijetno, ko narava naredi svoje in uniči polovico pridelka.
Protivetrne mreže so izdelane tako, da se jih lahko uporablja na rastlinjakih. Veliko kmetov si želi, da bi lahko imeli postavljene kvalitetne rastlinjake, ki bi pridelek branili pred različnimi vremenskimi pojavi, ki se zvrstijo skozi celo leto. V poletnem času je ogromno nepredvidljivih neviht, ki jih lahko spremlja močan veter.
Protivetrne mreže so v takšnih primerih edina možna rešitev za pridelek. Če se profesionalno ukvarjamo s pridelavo zelenjave, nam strokovnjaki priporočajo uporabo protivetrnih mrež, ki so izdelane iz najboljših materialov. Takšna protivetrne mreže razbijejo moč vetra in omilijo moč pihanja. Uporabljajo se tudi za zaščito tunelov, v katerih lahko rastejo različne rastline.
Hlevski ventilatorji preprečuje nastanek dihalnih obolenj pri živini
Hlevski ventilatorji so nujno potrebni v vsaki živinorejski panogi. Če pomislimo na rejo živali, lahko povemo, da ena sama krava porabi ogromno kubičnih metrov zraka. Zrak tako v hlevu hitro postane neprijeten in poln klic, saj ga onesnažujejo tudi kravji izločki in vlaga, ki je v hlevu vedno prisotna. Če ne poskrbimo za primerne razmere v hlevu, živina lahko začne bolehati za dihalnimi obolenji.
Hlevski ventilatorji poleg ega preprečujejo zastoj vročine, ki se v hlevu hitro nabere. To se hitro pozna v vseh hlevih, ki so manjši in ožji. Takšno zračenje nam bo pomagalo preprečevati klice v zraku, kar je ključno za zdravo počutje vseh živali.
Hlevski ventilatorji bodo tako preprečevali predčasen pogin živali. Omogočali pa nam bodo tudi večjo proizvodnjo mleka, jajc in mesa, saj na živali, ki se dobro počutijo, priskrbijo večji zaslužek.